پرده اتوماتیک, پرده برقی, پرده هوشمند

پرده هوشمند

پرده هوشمند - پرده متین - پرده برقی

قیمت خرید پرده هوشمند

امروزه پرده هوشمند برای مزیت‌های زیادی که دارد بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد. اما مهم‌ترین مسئله هنگام مراجعه برای خرید پرده برقی، قیمت پرده هوشمند می‌باشد. بیش‌تر مردم انتظار دارند با پرداخت کم‌ترین قیمت بهترین محصول را تهیه کنند. اما در پرده هوشمند اینگونه نیست و شما برای داشتن پرده هوشمند باکیفیت باید هزینه‌ی زیادی کنید. اگر بخواهید از جنس نامرغوب استفاده کنید قطعا پس از مدت کوتاهی با خرابی آن مواجه خواهید شد. پس بهتر است هنگام خرید پرده هوشمند به قیمت پرده هوشمند توجهی نکنید و سعی کنید کیفیت خوب را ملاک قرار دهید. به دلیل اینکه امروزه شرکت‌های مختلفی این محصول را تولید می‌کنند. شما این محصول را با جنس‌های مختلف و قیمت پرده هوشمند مختلف در بازار مشاهده می‌کنید. اما با خرید از سایت پرده متین دیگر خیال شما راحت خواهد بود. در ادامه همراه ما باشید تا مطالب بیش‌تری راجع به قیمت پرده هوشمند با شما در میان بگذاریم.

پرده هوشمند چیست؟

نام دیگر پرده هوشمند smart curtain است. این نوع پرده را می‌توان با استفاده از فناوری‌های هوشمند کنترل و مدیریت کرد. در این پرده سیستم خاصی قرار داده شده است که می‌تواند به طور اتوماتیک باز و بسته شود. در نتیجه‌ی آن نور و درجه دمای داخل منزل نیز بهبود خواهد یافت. اگر از این نوع پرده در منزل خود بهره‌مند هستید. می‌توانید با استفاده از گوشی هوشمند خود آن را کنترل کنید. در گوشی خود می‌توانید زمان باز و بسته شدن و ميزان آن را نیز برنامه‌ریزی کنید.

عملکرد پرده هوشمند به چه شکلی است؟

با توجه به اینکه باز و بسته کردن پرده‌های معمولی برای خانم‌ها یه چالش بزرگ و کمی دشوار است. امکان پاره شدن پرده در پرده‌های بسیار بلند و با طول زیاد به دلیل داشتن جنس نخ و یا سفت بودن آن وجود دارد. اغلب افراد به دلیل سخت بودن باز و بسته کردن آن از شستن و بستن دوباره آن منصرف می‌شوند. حتی گاهی برای لذت بردن از نور نیز نمی‌توانند آن را کنار بزنند. در نتیجه از روشنایی نور محروم می‌شوند.

اما امروزه با استفاده از پرده هوشمند برقی که با موتورها و ریل‌های برقی کار می‌کند بسیار کار راحتی شده است. زیرا هر زمان که دوست داشته باشید می‌توانید حتی از راه دور و تنها با فشردن یک دکمه پرده خود را باز کنید و نور فضای بیرون بهره ببرید.

با کیفیت ترین خدمات در پرده برقی متین

کلیه محصولات پرده متین دارای گارانتی و خدمات پس از فروش بوده و رضایت شما گرامیان همواره هدف مجموعه پرده برقی متین بوده است. مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند .

پایه دیواری پرده برقی

این وسيله روی دیوار نصب می‌شود. نقش اصلی این وسيله این است که ریل را به دیوار متصل می‌کند.

ریموت

این وسيله بدین منظور تهیه می‌شود که بتوانید از راه دور پرده هوشمند خود را کنترل کنید.

موتور برقی

از این ابزار به منظور به حرکت درآوردن تجهیزات متحرک درون سیستم هوشمند استفاده می‌شود. اگر توان این وسيله بین ۴۵ تا ۷۵ باشد کافی است.

رسیور

باید موتور برقی و رسیور را به کمک چند سیم به هم متصل کنید. وظیفه رسیور منتقل کردن فرمان دریافتی از ریموت به سمت موتور است. وجود این ابزار در سیستم هوشمند پرده ضروری است. اگر این ابزار نباشد حرکت پرده عملا غیرممکن خواهد بود.

ریل

ریل‌ها به دو صورت یک طرفه و دو طرفه وجود دارند. نقش این ریل‌ها سوار کردن همه‌ی قطعات مربوط به پرده روی آن است.

درایو

معمولا در پرده‌های ساده برای جلوگیری از خارج شدن گیره‌ها از ریل در دو طرف آن از گیره استفاده می‌کنند. در پرده‌های هوشمند این موضوع کمی فرق می‌کند. به این صورت است که در یک طرف ریل موتور و طرف دیگر درایو هرزگرد نصب می‌شود.

گیره غلطکی

از این وسيله برای به حرکت درآوردن پرده در مسیر ریل استفاده می‌شود.

هنر

وظیفه‌ی اصلی این قطعه منتقل کردن نیروی موتور به تسمه‌ها می‌باشد.

تسمه و سیم بکسل

جهت تکمیل نصب پرده هوشمند باید یک نیرو تولیدی به وسیله‌ی موتور برقی منتقل شود. با تسمه و سیم بکسل این کار به راحتی انجام می‌شود.

طریقه نصب پرده هوشمند

نصب پرده هوشمند در همه جای دنیا یکسان است. اگر یک سری نکات مهم را رعایت کنید. به راحتی می‌توانید خود شما پرده هوشمند برقی را نصب کنید.

برای نصب پرده هوشمند به جای آنکه از میله پرده استفاده شود از ریل برقی استفاده می‌شود. در درون این ریل‌ها تسمه‌هایی را قرار می‌دهند تا با متصل شدن به موتور برقی حرکت کرده و عمل کند. نصب پرده هوشمند برقی به دو صورت انجام می‌شود:

نصب پرده به روش سقفی

برای نصب با استفاده از این روش به یک مداد دو عدد براکت نیاز دارید. ابتدا باید با استفاده از مداد پهنای عرض پرده را مشخص کنید. آن دو را علامت بزنید. پس از آن جاهایی را که علامت زده‌اید با دریل سوراخ کنید. پس از سوراخ کردن نوبت به قرار دادن براکت‌ها می‌رسد. در جایی که سوراخ کرده‌اید براکت‌ها را قرار دهید. در نهایت کاست پرده را داخل براکت قرار دهید تا کاملا سفت شود.

نصب پرده به روش دیواری

ابتدا باید به اندازه ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر گوشه‌های بالایی سمت چپ و راست پنجره را علامت بزنید. پس از آنکه علامت زدید براکت‌ها را با استفاده از دریل در جای علامت زده شده قرار دهید. پس از قرار دادن براکت‌ها در جای خود باید پشت پرده هوشمند برقی را بر روی براکت قرار دهید. پس از نصب کامل جهت اطمینان می‌توانید آن را با ریموت امتحان کنید.

مزایای استفاده از پرده هوشمند

عموم مردم قصد دارند تا با هوشمند کردن منزل خود آسایش را به خانه‌ی خود بیاورند. هوشمندسازی پرده‌ها یکی از روش‌های ایجاد آسایش و آرامش در خانه است. در ادامه به مزیت‌های پرده‌ هوشمند می‌پردازیم:

راحتی و آسایش

در پرده‌های معمولی اگر شما پرده را سریع حرکت دهید ممکن است چرخ‌های کوچک آن خراب شود. اگر این کار را زیاد تکرار کنید پرده شما حالت اولیه خود را از دست می‌دهد و زشت می‌شود و در نهایت مجبور به تعویض پرده خواهید شد. اما اینکه شما بتوانید از راه دور پرده هوشمند خود را باز و بسته کنید بسیار جالب و خوشایند است. شما به کمک رابط کاربری که در منزل شما قرار دارد و یا اپلیکیشن‌هایی که در گوشی شما قرار دارد می‌توانید به راحتی پرده‌ی خود را کنار بزنید.

قابلیت برنامه‌ریزی

از دیگر قابلیت‌های ویژه پرده هوشمند امکان برنامه‌ریزی کردن زمان باز و بسته شدن آن است تا در زمان مشخص خودش باز و بسته شود. به طور مثال می‌توانید بخ موتورها این دستور را بدهید که با طلوع خورشید پرده‌ها باز شوند و پس از غروب خورشید خودشان بسته شوند.

افزایش امنیت منزل

با توجه به اینکه پرده خانه از بیرون مشخص است. در زمانی که شما سفر هستید می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که در تایم‌های مختلف پرده هوشمند باز و بسته شود. در این صورت امنیت منزل خود را تا حدی افزایش داده‌اید. زیرا در این صورت از بیرون اینگونه به نظر می‌آید که کسی در خانه است و دیگر جرات دزدی نخواهد داشت.

هماهنگی با سایر لوازم

زمانی که همه‌ی وسایل منزل مانند سیستم گرمایشی، سیستم روشنایی، و حتی پرده‌ هوشمند هستند هارمونی زیبایی ایجاد می‌شود. در این صورت شما حس آرامش بیش‌تری خواهید داشت و کیفیت زندگی شما بهبود می‌بخشد.

صرفه جویی در مصرف انرژی

در طول روز که نور خورشید وجود دارد استفاده نکردن از لامپ‌ها تاثیر زیادی در مصرف انرژی دارد.

بالا رفتن ارزش ریالی منزل

در صورتی که در منزل خود از این تکنولوژی استفاده کنید خانه‌ی خود را با ارزش کرده‌اید. زیرا داشتن این قابلیت در هر خانه‌ای آن را مدرن، جذاب نشان می‌دهد.

با کیفیت ترین خدمات در پرده برقی متین

کلیه محصولات پرده متین دارای گارانتی و خدمات پس از فروش بوده و رضایت شما گرامیان همواره هدف مجموعه پرده برقی متین بوده است. مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند .

انواع پرده هوشمند

پرده‌های هوشمند را در بازار به دو صورت می‌توان پیدا کرد. اولی پرده‌هایی هستند که حرکت آن‌ها به صورت افقی عمل می‌کند. دسته‌ی دیگر نیز پرده‌هایی هستند که حرکت آن‌‌ها به صورت عمودی است و یا به اصطلاح به صورت عمودی بالا و پایین می‌روند. معمولا تفاوتی بین ساختار و عملکرد آن‌ها وجود ندارد. هر دو دسته دارای ساختار یکسان هستند. تنها در جهت حرکتی با یکدیگر متفاوت هستند.

مقایسه پرده‌های هوشمند و پرده‌های برقی

هر دو نوع پرده هوشمند و یا پرده هوشمند برقی در واقع جزو پرده‌هایی هستند که با فناوری مدرن و پیشرفته می‌توانند به ما امکان کنترل کردن نور و شفافیت را می‌دهند. در این نوع پرده‌ها می‌توان با استفاده از سیستم‌های برقی و یا موتوری و همچنین سیستم‌های هوشمند مثل wifi و Bluetooth پرده‌ی خود را حتی از راه دور کنترل کرد. قابل ذکر است که در برخی از این پرده‌ها سنسورهای حرکت و دمای هوا وجود دارد. با استفاده از این سنسورها می‌توانید به راحتی و به صورت خودکار پرده خود را باز و بسته کنید. علاوه بر این مواردی که گفته شد پرده‌ هوشمند و پرده‌ هوشمند برقی به دلیل داشتن ظاهر زیبا و مدرن همواره طرفداران خود را دارد. اگر قصد دارید یکی از این دو مدل را تهیه کنید بهتر است با تفاوت‌های آنان نیز آشنا شوید.

سیستم کنترل

در پرده هوشمند برقی می‌توانید به کمک سیم و یا کنترل‌های دستی و ریموت پرده را کنترل کنید. اما در پرده هوشمند تنها با استفاده از سیستم‌های هوشمند می‌توانید و به صورت دستی و یا از طریق نرم‌افزار موبایل، صدا، حتی از طریق الکترونیکی کنترل کنید.

قابلیت هوشمند

پرده هوشمند دارای قابلیت‌های بیش‌تری نیز می‌باشد. یکی از قابلیت‌های آن داشتن سنسور تشخیص نور خورشید و دمای داخل اتاق است. همچنین علاوه بر آن می‌تواند اگر دستگاه هوشمند دیگری منزل دارید با آن تعامل کند و سپس پرده هوشمند را به طور خودکار باز و بسته کند.

هزینه

اگر بخواهیم قیمت پرده هوشمند را با پرده هوشمند برقی مقایسه کنیم. باید بگوییم که معمولا قیمت پرده هوشمند گران‌تر از پرده هوشمند برقی است. اما به دلیل داشتن قابلیت‌های بیش‌تر پرده هوشمند عموم مردم قیمت پرده هوشمند را هر چقدر بالا باشد می‌پذیرند‌. در پرده هوشمند می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن‌هایی که داخل گوشی شما است آن را کنترل کنید و در زمان خاصی آن را باز و بسته کنید. اگر دستگاه هوشمند دیگری مانند سیستم‌های خانه هوشمند در خانه داشته باشید می‌توانید آن را نیز به وسيله اپلیکیشن کنترل کنید.

در برخی پرده‌ هوشمند قابلیت‌های بیش‌تری نیز وجود دارد. مانند تشخیص صدا و کنترل کردن صدا با استفاده از میکروفون دیجیتالی که در این صورت با صحبت کردن شما پرده باز و بسته می‌شود.

اما در پرده هوشمند برقی تنها به صورت دستی می‌توانید آن‌ها را کنترل کنید. مانند کنترل‌های دستی و یا ریموت که با دستگاه‌های دیگری قابل کنترل نیستند.

در مقایسه این دو نوع پرده هوشمند، مهم‌ترین تفاوت در قابلیت‌های پرده هوشمند است که می‌توانید به طور اتوماتیک آن را کنترل کنید.

راهنمای انتخاب پرده هوشمند

پرده‌های هوشمند یک گزینه‌ی مناسب برای هر منزلی می‌باشند. اما اگر برای بار اول است که می‌خواهید پرده هوشمند تهیه کنید بهتر با فضایی که این پرده‌ها نیاز دارند آشنا باشید. در ادامه انواع قیمت پرده هوشمند را بیان می‌کنیم تا انتخاب بهتری داشته باشید.

پرده‌های کرکره‌ای

در این پرده‌ها شکاف‌هایی وجود دارد کخ پره گفته می‌شود. این پره‌ها می‌توانند جهت داخل شدن نور به داخل خانه را کج یا زاویه‌دار کنند. اگر خانه‌ی شما کوچک است بهتر است مدل کرکره‌ای افقی را انتخاب کنید. جهت اطلاع از قیمت پرده هوشمند کرکره‌ای می‌توانید به سایت مراجعه کنید.

پرده‌های شید

اگر خانه‌ی شما دارای پنجره‌های بزرگ و قدی است بهتر است از پرده‌ هوشمند شید استفاده کنید. این نوع پرده دارای مدل‌های مختلفی نیز می‌باشد. طرح آن مانند لانه‌های زنبوری است. در آن می‌توانید سایه نور را کنترل کنید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا مطالب مهمی را راجع به پرده هوشمند و پرده‌ هوشمند برقی خدمت شما عرض کنیم. امروزه استفاده از این نوع پرده‌ها به دلیل آسایش و راحتی که به همراه دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. قیمت پرده هوشمند نسبت به پرده‌های معمولی گران‌تر است. اما شما با نصب این پرده جلوه‌ی زیبایی به خانه‌ی خود می‌دهید. امیدواریم این مطلب که درباره‌ی پرده‌ هوشمند بود برای شما مفید و کامل بوده باشد و برای انتخاب آن بهترین تصمیم را بگیرید. از همراهی شما سپاس‌گذاریم.

Related Posts

2 thoughts on “پرده هوشمند

  1. شیخی گفت:

    تا حالا فکر نمی کردم پرده ام بتونه با wifi کار کنه، که پرده هوشمند تونست این کارو بکته:)

  2. پارسا گفت:

    از وقتی پرده برقی نصب کردم کارم راحت تر شده دیگه مجبور نیستم هر روز صبح پرده ها رو بکشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *