پرده

انواع پرده سان اسکرین مدل 2024

پرده سان اسکرین

پرده اسکرین یا خورشیدی چیست؟

پرده اسکرین یا پرده اسکرین خورشیدی انتخابی عالی و به جا برای مکان هایی با پنجره های بزرگ می باشند. چرا که این نوع پرده ها سدی قوی در برابر پرتو های فرابنفش و نور مضر خورشید می باشند. حتی قیمت پرده اسکرین، بسیار مقرون به صرفه نیز می باشد. پرده اسکرین انواع مختلفی دارد که در بخش قبلی ذکر کردیم اما کارایی تمام این پرده های اسکرین خورشیدی یکسان است. در واقع جنس یا مدل مختلف پرده ها موجب تغییر کاربری آن ها نمی شوند.

نکته جالبی که در مورد پرده های اسکرین وجود دارد این است که ضخامت بافت این پرده ها بنا به سلیقه شما و یا مناسب با مکان مورد نظر شما تغییر می کند. پرده هایی که از ضخامت بالایی برخوردار هستند برای مکان هایی که نور خورشید زیادی در آن منعکس می شود کاربرد دارند. اما پرده های نازک تر در مکان هایی که از نور خورشید کمتری برخوردار هستند استفاده می شود. ممکن است شما از دسته کسانی باشید که دوست دارید محل زندگی تان تیره تر یا روشن تر باشد. بنابراین هنگام خرید و سفارش پرده اسکرین خورشیدی به این نکته توجه داشته باشید و آن را به فروشنده نیز اطلاع دهید. بهتر است بدانید که قیمت پرده اسکرین در این باره نیز متفاوت خواهد بود.

جالب است بدانید که شما می توانید طرح و رنگ پرده مدنظر خود را سفارشی انتخاب کنید. یعنی می توانید طرح و عکس دلخواه یا حتی رنگ های دلخواه خود را روی پرده مد نظر خود چاپ بزنید. اما اکثر مشتریان ما از طرح بی رنگ یا همان سفید ساده استفاده می کنند چرا که نمایی زیبا و دل انگیز را به محیط می بخشد.

نکته مهم دیگری که در مورد پرده اسکرین خورشیدی و پرده اسکرین وجود دارد این است که نصب این پرده ها بسیار آسان و همانند سایر پرده ها می باشد. البته درست نصب نکردن آن باعث می شود تا پرده عملکرد خود را به درستی انجام ندهد و نور خورشید از کنار و لبه های آن به درون اتاق نفوذ می کند.

مبحث مهم دیگری که در این باره وجود دارد این است که اندازه گیری پنجره را دقیق و درست انجام دهید. شما باید با توجه به تو کار و یا بیرون بودن پرده، سایز پرده خود را اندازه بگیرید.

برای اندازه گرفتن باید عرض پرده خود را در سه نقطه اندازه بگیرید و آن را یادداشت کنید. این سه نقطه، بالا پایین و وسط پنجره خواهد بود. ارتفاع پنجره نیز از سه نقطه، وسط، راست و چپ می باشد. در صورت نصب پرده به صورت توکار باید به صورتی که در زیر ذکر می کنیم اندازه ها را بگیرید:

همانند مدل قبل عرض و طول را از سه نقطه مختلف اندازه بگیرید. برای هر کوچکترین عدد را منهای ۱ سانت کنید و آن را به عنوان عرض و طول در نظر بگیرید. این ۱ سانتی متر به این خاطر است که مطمئن باشید که مرده درون پنجره قرار می گیرد.

قیمت خرید پرده سان اسکرین

قیمت پرده اسکرین همانند سایر محصولاتی که در بازار عرضه می شود با تغییرات زیادی رو به رو است. از جمله عواملی که موجب متغییر شدن قیمت پرده اسکرین یا پرده اسکرین خورشیدی می شود، انواع آن است. این پرده ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند. از جمله انواع مختلف پرده سان اسکرین:

 1. پرده ضخیم رول خورشیدی
 2. کرکره های بیرونی
 3. پرده سان اسکرین الکترونیکی
 4. پرده سان دستی

می توان به این موارد اشاره کرد. البته انواع کامل پرده اسکرین خورشیدی را در بخش های بعدی به صورت کامل و مفصل ذکر خواهیم کرد.

شما بهتر است قبل از خرید پرده اسکرین ابتدا بودجه خود را تنظیم کنید و قیمت پرده اسکرین را بدانید. سپس به دنبال مدل پرده مدنظر خود بروید و در نهایت به سفارش پرده اسکرین خورشیدی اقدام کنید. چرا که انواع مختلف پرده موجب می شود تا کارتان مشکل شود و در خرید پرده اسکرین خورشیدی سردر گم شوید.

ابتدا بهتر است مشخصاتی همچون نوع پارچه، اندازه آن و حتی طراحی آن را جستجو کنید و آن را برای خود مشخص کنید.این کار موجب می شود تا در مورد قیمت پرده اسکرین دچار سردرگمی نشوید. لازم به ذکر است تا بگوییم اگر به دنبال جنسی عالی و مرغوب از پرده های سان اسکرین خورشیدی هستید، بهتر است با شماره هایی که در پایین صفحه ذکر کرده ایم تماس بگیرید.

شما با تماس گرفتن با کارشناسان تیم ما خیلی راحت می توانید اقدام به خرید پرده اسکرین کنید. چرا که کارشناسان زبده ما در امر فروش پرده های سان اسکرین خورشیدی بسیار ماهر هستند. آن ها می توانند خیلی راحت مدل و جنس مناسب محیط مدنظر شما را برایتان انتخاب کنند. کارشناسان ما همچنین قیمت پرده اسکرین را بنا به سقف بودجه شما تعیین می کنند.

اگر شما نیز از دسته کسانی هستید که هنگام خرید بین مدل های مختلف سردرگم می شوید و بین دو راهی گیر می کنید، به شما پیشنهاد می کنیم تا از مشاوره رایگان تیم ما غافل نشوید.

نیاز به مشاوره جهت خرید پرده اسکرین، پرده زبرا، پرده برقی و یا پرده شید دارید؟
قبل از خرید پرده زبرا ، پرده برقی و یا پرده شید از کارشناسان ما کمک بگیرید!

انواع پرده اسکرین خورشیدی

همانطور که در بخش قبل نیز ذکر کردیم، پرده اسکرین از انواع مختلفی ساخته شده که امروزه در بازار عرضه می شود. پرده های اسکرین خورشیدی امروزه از طرفداران بسیاری برخوردار شده اند، چرا که کارایی و عملکرد فوق العاده ای را ارائه می دهند. همین امر نیز موجب شده تا قیمت پرده اسکرین رو به افزایش باشد.

در همه جای دنیا حفاظت از خود در برابر اشعه فرابنفش و نور خورشید جزو موضوعات بسیار مهم است. حال با نصب چنین پرده هایی در محیط خانه یا محیط کار خود می توانید از خود محافظت کنید.

البته همانطور که در این مقاله نیز ذکر کردیم، تنها کارایی این پرده ها حفاظت در برابر خورشید و اشعه فرابنفش نمی باشد.

 این پرده ها علاوه بر پارچه های متفاوتی که دارند از لحاظ کارایی و گروه بندی نیز متفاوت هستند:

 1. پرده ضخیم رولی خورشیدی: به طور معمول از این نوع پرده ها در ساختمان ها و اتاق ها استفاده می کنند. مزیت این پرده قابل شستشو بودن آن می باشد که آن را از سایر پرده ها متمایز کرده است. معمولا خانم های خانه دار سراغ این نوع از پرده اسکرین می روند.
 1. پرده رولی کرکره ای بیرونی: این نوع پرده ها از جنس فوق العاده مرغوبی ساخته شده اند که با تمام شرایط درونی و بیرون تطابق دارند و هیچ عاملی باعث خرابی یا حتی سوراخ شدن آن نمی شود. معمولا از این پرده ها در ساختمان های اداری و سازمان ها استفاده می کنند.
 1. پرده سان اسکرین الکتریکی: این نوع پرده با دو نوع قبلی متفاوت است. بر روی این پرده موتور کوچکی نصب شده که موجب باز و بسته شدن از راه دور آن می شود. علاوه بر این مزیت، مزیت بزرگ دیگری نیز دارد که بسیار پر قدرت است؛ و همچنین آرام و بی صدا می باشد. پرده سان اسکرین الکتریکی را هم در منازل و هم در محیط کار استفاده می کنند.
 2. پرده های دستی: این نوع پرده از سایر پرده ها ارزان تر و مقرون به صرفه تر هستند، چرا که با داشتن نوار آویزان پرده را باز و بسته می کنید. پرده دستی شبیه به کرکره های معمولی می باشد. پرده های دستی معمولا برای محیط اتاق ها مورد استفاده قرار می گیرد.
قیمت پرده شید سان اسکرین

خرید پرده اسکرین خورشیدی

برای خرید و تهیه پرده اسکرین یا همان پرده اسکرین خورشیدی لازم است تا ابتدا قیمت پرده اسکرین را بدانید. برای این کار نیز لازم است تا با کارشناسان ما تماس بگیرید و اطلاعات کافی و لازم را در مورد قیمت پرده اسکرین  بدست آورید.

به طور معمول بعد از خرید پرده اسکرین خورشیدی، نمایندگی های فروش ما خدمات کامل را به شما مشتریان ارائه می دهند. خدماتی نظیر اندازه گیری و نصب پرده ها و همچنین تخفیف در قیمت پرده اسکرین، اما لازم است تا اگر از فروشگاه دیگری خرید کرده اید این نکات را رعایت کنید.  بهتر است قبل از سفارش پرده اندازه دقیق پنجره خود را داشته باشید. برای اندازه گیری بهتر است این موضوع را تعیین کنید که پرده باید داخل پنجره یا بیرون از آن قرار بگیرد؟

در صورت نصب پرده در خارج از پنجره باید ده سانتی متر به لبه های آن بیفزایید.

برای نصب پرده اسکرین خورشیدی، مدل های مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال برای نصب سقفی پرده اسکرین خورشیدی  به پایه سقفی نیاز دارید. جالب است بدانید که برای نصب پرده سقفی باید از هر طرف پانزده سانتی متر کم کنید. سپس پایه سقفی را به سقف متصل کنید و قاب پرده را درون آن قرار دهید.

این نوع پرده کاملا آماده شده برای شما ارسال خواهد شد و نیازی به هیچ اقدامی در این باره نیست. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که آن را درون قاب پایه قرار دهید.

نوع دیگر نصب پرده اسکرین خورشیدی یا همان پرده اسکرین پایه دیواری می باشد. قیمت پرده اسکرین با پایه دیواری، به طور معمول پایین تر از انواع دیگر می باشد. برای نصب پرده اسکرین خورشیدی باید ۱۰ الی ۱۵ سانت فضای کافی داشته باشید. برای نصب پرده اسکرین همانند مدل قبلی، فقط کافی است تا قاب پرده را به دیوار متصل کنید و سپس خود مرده را درون آن فیکس کنید.

نکته بسیار مهمی که در مورد انواع پرده اسکرین خورشیدی وجود دارد این است که شما می توانید ارتفاع پرده ها را با توجه به خواست و سلیقه خود مشخص کنید. برای اطلاع از انواع مدل و قیمت پرده اسکرین بهتر است تا به سایت pardematin.com سر بزنید. ما در سایت pardematin.com تمام اطلاعات مربوط به پرده اسکرین را در اختیار شما همراهان قرار داده ایم.

 پرده اسکرین چیست؟

پرده اسکرین، از جمله پرده هایی است که از جنس اسکرین ساخته شده و در برابر اشعات نور خورشید و همچنین اشعه فرابنفش بسیار مقاوم بوده. جنس اسکرین این نوع پرده ها تشکیل شده از الیاف شیشه و پی وی سی. از آنجایی که خانه و محل کار شما یکی از مکان های بسیار مهمی است که شما ساعات زیادی را در آن سپری می کنید، این نکته نیز مهم است که چه نوع پرده ای را درون خانه خود نصب کنید. چرا که پرده ها باعث می شوند تا هم از نمای بیرون و هم از نمای درون خانه، زیبایی بصری را فراهم کنید. از جمله نکات مهمی که در مورد آن ها وجود دارد، پایین بودن قیمت پرده اسکرین می باشد.

تشکیل شدن این ساختار یعنی الیاف شیشه و پی وی سی، موجب می شود تا پارچه انرژی خورشید را به خود جذب کند و آن را به صورت دیگری به بیرون منتقل کند. این نوع پارچه ها هر چند از لحاظ ظاهری، نازک و شفاف هستند اما به هیچ وجه حریم خصوصی را مختل نمی کنند.

پرده اسکرین همچنین در حفظ دمای محیط نیز کوشا است و موجب صرفه جویی در مصرف سیستم های تهویه در زمستان و تابستان می شود.

همانطور که در بخش قبل نیز گفتیم، نکته جالبی که در مورد پرده های اسکرین وجود دارد این است که ضخامت بافت این پرده ها بنا به سلیقه شما و یا مناسب با مکان مورد نظر شما تغییر می کند. پرده هایی که از ضخامت بالایی برخوردار هستند برای مکان هایی که نور خورشید زیادی در آن منعکس می شود کاربرد دارند. اما این نکته باز هم به سلیقه و خواست شما بستگی دارد.

در واقع دست شما در طراحی این نوع پرده باز است و می توانید طرح و رنگ پرده مدنظر خود را سفارشی انتخاب کنید. یعنی همانطور که گفتیم می توانید طرح و عکس دلخواه یا حتی رنگ های دلخواه خود را روی پرده اسکرین خود چاپ بزنید.

 بسیاری از شما این سوال را از کارشناسان ما می پرسید که بیشترین طرح و رنگ به فروش رسیده شما کدام نوع می باشد؟  در جواب این سوال باید بگوییم که اکثر مشتریان ما از طرح بی رنگ یا همان سفید ساده استفاده می کنند چرا که نمایی زیبا و دل انگیز را به محیط می بخشد.

اما فارغ از بحث زیبایی و پرفروش بودن این نوع پرده ها باید مجدد ذکر کنیم که در نهایت این سلیقه، خواست و مکان شما است که این موضوع را تعیین می کند.

پرده شید سان اسکرین اتاق خواب - مناسب برای اتاق خواب سالمندان

 

برای پرده اسکرین از چه پارچه هایی استفاده می شود؟

پارچه های به کار رفته در پرده اسکرین دو نوع مختلف دارد. پرده هایی با جنس پی وی سی و پرده هایی با جنس الیاف شیشه ای.

اما لازم به ذکر است که بگوییم عملکرد و کارایی این پرده ها همگی یکسان و ثابت است. در واقع هر دو مدل پارچه عایق محکمی در برابر گرما و سرما هستند.

پارچه های به کار رفته در پرده اسکرین ضد حساسیت هستند و شما می توانید به راحتی در اتاق فرزندتان آن را نصب کنید.

بر خلاف باور عموم، نگهداری از این پرده ها بسیار راحت و آسان بوده. شما فقط کافی است تا با دستمالی نمدار گرد و غبار موجود بر این پرده را تمیز کنید.

پارچه به کار رفته در پرده شما، نقطه قوت پرده شما محسوب می شود. پس برای خرید پرده لازم است که به نکات زیر توجه کنید:

 1. پرده شما باید در برابر اشعه فرابنفش مقاوم باشد.
 2. نور طبیعی محیط را فراهم کند.
 3. زیبایی بصری محیط بیرون را فراهم کند.
 4. کنترل حرارتی داشته باشد.
 5. در مصرف انرژی صرفه جویی کند.
 6. قابلیت تمیز شدن آسان را داشته باشد.
 7. ضد آتش گرفتگی باشد.
 8. از لحاظ ماندگاری و استحکام نیز قوی باشد.

نوع دیگر پارچه به کار رفته در پرده اسکرین، نوع فایبرگلاس آن می باشد که تشکیل شده از مواد معدنی مثل سیلیکات و بور. این نوع پارچه نیز از تابش مستقیم خورشید اشعه فرابنفش به دورن منزل خودداری می کند.

لازم به ذکر است تا این نکته را نیز برای شما همراهان عزیز ذکر کنیم که  نوع پارچه پرده اسکرین بر قیمت پرده اسکرین تاثیر مستقیم داشته. پس لازم است تا شما هنگام خرید پرده اسکرین به این نکته نیز توجه کافی را داشته باشید تا بر اساس بودجه پیشنهادی خود، پرده اسکرین را تهیه نمایید.

1 thoughts on “انواع پرده سان اسکرین مدل 2024

 1. احسان گفت:

  ممنون از مطلبتون شستن پرده اسکرین ساده است؟ شما انجام میدید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *