مقالات

تفاوت پرده زبرا و پرده شید

تفاوت پرده زبرا و پرده شید

چگونه با توجه به تفاوت پرده زبرا و پرده زبرا ، یکی را انتخاب کنیم ؟

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که تفاوت میان پرده شید و پرده زبرا چیست ؟ از میان این دو نوع پرده ، کدام برای منزل شما و یا محل کارتان مناسب تر است ؟ در ابتدا بهتر است این را بدانیم که نقش پرده ها در زیبا سازی منزل و دکوراسیون داخلی چیست و پرده ها درمنزل چه فوایدی دارند ؟

پرده ها ، یکی از هوشمندانه ترین وسایلی هستند که در زیبا سازی و  تکمیل دکوراسیون داخلی ، نقش بسیار زیادی دارند . در انتخاب شکل و رنگ و مدل پرده  ، باید دقت زیادی شود . چرا که پرده ها ، علاوه بر اینکه در ظاهر خانه ها نقش دارند ، باید با توجه با نورگیری و یا شرقی و غربی بودن پنجره ها ، انتخاب شوند . یکی از نکات مهم ، انتخاب بهترین مدل پرده برای اماکن مختلف و میزان آفتاب گیری است .

به طور مثال در اماکنی که نور گیری کمی دارند ، بهتر است از پرده زبرا ، استفاده شود . و یا در اماکنی که نور قابل قبولی دارند ، می توان از پرده شید که در ایجاد سایه نقش دارد ، استفاده شود . در ادامه ، بیشتر به تفاوت پرده زبرا و پرده شید می پردازیم .

فرق پرده زبرا و پرده شید

با توجه به تفاوت پرده زبرا و پرده شید ، هر کدام چه تعریفی دارند ؟

تفاوت پرده زبرا و پرده شید باعث تفاوت هایی در استفاده هایی که دارند شده است . پرده زبرا ، نوع بسیار جدید و فوق العاده از میان پرده های نوینی هستند که بسیار در سطح جهان ، محبوبیت پیدا کرده اند و بسیاری از افراد ، از آنها برای دیزاین محل کار و منازل خود ، بهره می گیرند . این پرده ها در مقایسه با انواع دیگر پرده ها ، قابلیت تنظیم نور ورودی را دارند و  در ساخت آنها می توان از انواع رنگ ها و پارچه ها بهره برد . شما می توانید از این نوع پرده ها برای اماکن مختلف استفاده نمایید . این پرده ها ، بسیار مناسب برای محل کارتان هستند . چرا که علاوه بر اینکه د ارای ظاهری جذاب هستند ، می توان در دوخت و ساختارشان از انواع نوع پرده بهره برد و ساختارشان پیرو مد روز دنیا است .

پرده شید ها ، انواع دیگری از پرد های نوینی می باشند که پیرو مود روز دنیا هستند و در ساختار آنها می توان از انواع مختلفی پارچه بهره برد . این نوع پرده ها ، علاوه بر این که مناسب دیزاین داخلی منازل هستند، می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای محل کار شما باشند . شما میتوانید از این نوع پرده در طرح های ساده و و متناسب با دیزاین داخلی و شغلتان سفارش داده و ظاهری جذاب و پیرو مود روز جهانی برای منزل و محل کار خود ایجاد کنید . پرده شید ها ، انواع دیگری از پرد های نوینی می باشند که پیرو مود روز دنیا هستند و در ساختار آنها می توان از انواع مختلفی پارچه بهره برد . این نوع پرده ها ، علاوه بر این که مناسب دیزاین داخلی منازل هستند ، می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای محل کار شما باشند . شما میتوانید از این نوع پرده در طرح های ساده و و متناسب با دیزاین داخلی و شغلتان سفارش داده و ظاهری جذاب و پیرو مود روز جهانی برای منزل و محل کار خود ایجاد کنید .

لازم به ذکر است که تمامی دیزاین های داخلی چه در منزل و چه در محل کار استفاده می شوند ، پیرو و بر اساس سلیقه شخصی شما هستند هیچکدام از طرح ها و و پیشنهاد هایی که برای دیدن کردن اماکن مختلف مورد استفاده قرار می گیرد ، از الگوی خاصی پیروی نمی کند .

با توجه به تفاوت پرده شید و زبرا ، چگونه یکی را انتخاب کنیم ؟

با در نظر داشتن تفاوت پرده زبرا و پرده شید ، هر کدام از این انواع پرده برای اماکن خاصی مناسب هستند و همچنین کاربرد های متفاوتی دارند . پرده شید ، بیشتر بر ای مکان هایی که نور بیشتری دارند مناسب است . مثلا برای محل کار ، اگر دفتر کار شما در طبقات بالایی ساختمان است و پنجره رو به روی طلوع یا غروب آفتاب باشد ، شما می تودانید برای پنجره های محل کارتان از پرده شید استفاده نمایید که سایه ایجاد کرده و از نفوذ بیش از حد آفاتاب به درون فضای داخلی ، جلوگیری نماید . پرده زبرا ، بیشتر برای اماکنی توصیه می شود که نور گیری کمی از طریق پنجره هایشان دارند .

البته لازم به ذکر است که در چینش و دکوراسیون داخلی منازل و محل کار ، تمامی انتخاب ها وابسته به سلیقه ی شما می باشند و فرمول کلی برای چیدمان و انتخاب هایتان وجود ندارد  .

خرید پرده زبرا و پرده شید

انواع پرده زبرا و شید

پرده شید ها و پرده زبرا های موجود در بازار را می توان به دسته های مختلفی تقسیم کرد . از نظر نحوه عملکرد می توان آنها را را به سه دسته ی اتوماتیک ، برقی و دستی تقسیم کرد . انواعی که اتوماتیک هستند بسیار مناسب برای کسانی هستند که حساسیت بر روی حریم خصوصی و شخصی خود دارند و و تمایل دارند که پرده های منزل و محل کارشان ، در ساعت مشخصی از شبانه روز باز و یا بسته شود . انواع برقی را می توان از از راه دور به کمک کنترل باز و بسته کرد و کنترلشان از درون محیط خانه یا محل کار بسیار آسان است . انواع دستی هم به صورت کلاسیک و با هدایت دست و دخالت دست باز و بسته می شود . همه انواع پرده های منبع شده را میتوانید با قیمت مناسب و ضمانت سلامت از پرده فروشی متین در انواع طرح ها و مدل ها سفارش دهید . لازم به ذکر است که پرده های تولیدی پرده متین ، از بهترین نوع موتور استفاده شده است که این موتور ها هیچ گونه آلودگی صوتی ایجاد نخواهند کرد .

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *