پرده آشپزخانه, پرده برقی, مقالات

خرید پرده آشپزخانه با توجه به رنگ کابینت

ست پرده آشپزخانه با کابینت

ست پرده آشپزخانه با کابینت می تواند یکی از گام های بسیار کاربردی برای زیباتر شدن محیط و استفاده بهینه از فضای موجود باشد. علاوه بر در نظر گرفتن سبک چیدمان، لازم است به موارد دیگری از قبیل نور و متراژ فضا و تناسب رنگ ها در این زمینه توجه شود. گروه پرده برقی متین در ادامه به چند اصل و فاکتور مهم برای خرید پرده آشپزخانه بر اساس رنگ کابینت ها اشاره خواهد داشت.

تفاوتی ندارد که پرده برقی پارچه ای میخرید یا کرکره ای، در هر صورت رنگ در آن اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل بخش مهمی در چیدمان به انتخاب بهترین ترکیب رنگ اختصاص داده شده و قوانین متعددی در این زمینه وجود دارد. برای ست کردن پرده آشپزخانه با رنگ کابینت چند قانون می تواند به عنوان راهنما برایتان عمل کند که عبارتند از:

قانون 60، 30، 10: در محیط هایی که از چند رنگ در آن استفاده میشود، باید تناسب صحیحی بین آنها وجود داشته باشد. به طوریکه یک رنگ به عنوان پایه انتخاب شده و دو رنگ دیگر فرعی در نظر گرفته میشوند. به عنوان مثال، در آشپزخانه چون کابینت ها بیشترین جلوه را دارند، می توانند رنگ اصلی را به خود اختصاص دهند. دیوار پشت کابینت و سایر وسایل دومین رنگ و پرده ها سومین رنگ خواهد بود. در این شرایط می توانید رنگ کابینت و پرده آشپزخانه را متضاد هم در نظر بگیرید یا در یک طیف قرار داشته و درجه روشن و تیره بودنشان فرق داشته باشد.

از دیگر انتخاب های مناسبی که می توانید برای ست کردن پرده آشپزخانه اتومات یا معمولی در فضای آشپزخانه با کابینت ها داشته باشید، رنگ های تقسیم مکمل می باشند. برای دست یافتن به این رنگ ها ابتدا باید چرخه رنگ را تهیه کنید.چرخه رنگ نمودار دایره ای می باشد که طیف های رنگی روی آن مشخص شده اند. به عنوان مثال اگر کابینت سبز می باشد، رنگ مکمل آن قرمز است. حال به جای انتخاب قرمز برای پرده، کافیست رنگ های چپ و راست قرمز را روی این نمودار انتخاب کنید. بر این اساس می توان پرده نارنجی یا بنفش را برای آشپزخانه با کابینت سبز در نظر گرفت.

یکی از بهترین انتخاب ها برای ست کردن رنگ پرده های برقی و معمولی نصب شده در آشپزخانه با کابینت، استفاده از رنگ های آنالوگ می باشد. سه رنگ کنار هم در چرخه رنگ را اصطلاحا آنالوگ میگویند و در بسیاری از محیط ها برای چیدمان و حتی لباس از آنها استفاده کرد. بر این اساس، رنگ بندی سبز روشن، سبز تیره و آبی می توانند انتخاب های خوبی باشند.

از دیگر مواردی که برای ست پرده آشپزخانه با کابینت نباید فراموش کرد، قانون سه تایی می باشد. در دکوراسیون 3 و 5 کاربرد بسیار زیادی دارند و تلاش میشود برای ترکیب رنگ فضاهای کمی خلوت از 3 رنگ و برای محیط های شلوغ از 5 رنگ استفاده شود. بر این اساس سه یا 5 رنگ را انتخاب کنید و وسایل آشپزخانه و کابینت و پرده را با آن تزئین کنید. توجه داشته باشید که 5 رنگ برای آشپزخانه های شلوغ اصلا گزینه ایده آلی نیست.

یکی از سخت ترین شرایط برای انتخاب وسایل و رنگ بندی آنها در محیط های کوچک می باشد. در این شرایط حق انتخابتان تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. برای آشپزخانه های کوچک باید تا حد امکان از رنگ های تیره و طرح های شلوغ برای پرده فاصله بگیرید. با توجه به اینکه تغییر رنگ کابینت ها کار سخت و زمان بر و هزینه بری می باشد، به همین دلیل در این شرایط باید به پرده ها توجه بیشتری داشت.

تفاوتی ندارد که کابینت ها تیره باشند یا روشن، در هر صورت بهتر است رنگ های روشن تر را برای پرده آشپزخانه انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر کابینت ها مشکی می باشند، پرده های سفید، کرم، زرد و صورتی روشن همگی گزینه های ایده آلی هستند. برای کابینت های روشن حق انتخاب بیشتر میشود و می توانید انواع رنگ های آنالوگ و هم طیف آن را برای پرده ها در نظر گرفت.

کلاسیک بودن کابینت ها به معنای فاصله گرفتن از تکنولوژی نیست و می توان با نصب پرده برقی فضا را کاربردی تر کرد. اما زمانی خرید پرده برقی می تواند برای این محیط مناسب باشد که از نظر رنگ بندی بین آنها تناسب باشد. یکی از بهترین گزینه هایی که در این شرایط می توانید انتخاب کنید، پرده چوبی می باشد. کرکره چوبی یا پرده زبرا چوبی از گزینه های بسیار مناسبی هستند که طرح شبیه به چوب دارند.

رنگ بندی در این نوع پرده بسیار زیاد است و اگر کابینت ها قهوه ای می باشند، می توانید از پرده های کرم، سفید، سبز و حتی قهوه ای برای آشپزخانه استفاده کنید.

به جرات می توان گفت، ترکیب رنگ سفید و طلایی از بهترین و پرطرفدارترین گزینه ها می باشد و فضای لوکس و مجلل و در عین حال مدرن را ایجاد می کند. از دیگر ترکیب رنگ های مناسب می توان به طوسی و بنفش، خاکستری و صورتی، سبز و کرم، قهوه ای و کرم، زرد و سفید، زرد و طوسی اشاره کرد. متناسب با سبک کلی چیدمان و مدرن یا مینیمال بودن آن می توان انتخاب های متفاوتی داشت. مهم این است که قوانین اصلی را در نظر گرفته و نور رو شنایی و متراژ فضا نیز در انتخاب نقش داشته باشند.

گروه پرده برقی متین انواع پرده در رنگ بندی های متنوع را به صورت عمده و جزئی فراهم نموده است. قیمت پرده برقی و معمولی در این مجموعه بسیار مناسب بوده و همگی دارای گارانتی می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش گروه پرده برقی متین تماس بگیرید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *