پرده شید, مقالات

علل خرابی لوازم پرده شید چیست؟

علل خرابی لوازم پرده شید چیست؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

پرده های شید یک انتخاب کلاسیک برای پوشش پنجره هستند که به هر اتاقی سبک و کارایی می بخشند. با این حال، با گذشت زمان اجتناب ناپذیر است که پرده های شما در معرض ساییدگی، پارگی و به طور کلی آسیب دیدگی قرار نگیرند. برای کمک به عملکرد روان پرده شید خود، ما برخی از علل خرابی لوازم پرده شید را بررسی کرده ایم تا با رفتاری پیشگیرانه مانع از خرابی لوازم پرده شوید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”تعمیر و نگهداری پیشگیرانه پرده شید” font_container=”tag:h2|font_size:22|text_align:right|color:%236d0f0f” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text text_larger=”no”]

1.دلیل اصلی پاره شدن زنجیر در پرده های کوچک، بالا و پایین بردن پرده در حالتی است که لت ها یا نوار ها به طور کامل باز نشده اند. پرده های شید یا زبرا نواری باید همیشه قبل از کشیدن در حالت باز باشند.

2.پرده ها تا بالا باز می شوند و سپس در جای خود قفل می شوند. گاه بالا بردن بیش از حد پرده باعث می شود تا سخت افزار ها در همان نقطه فشرده شوند که باعث ساییدگی و سپس شکستن قطعه نگهدارنده می شود.

3.مطمئن شوید که پرده ها را همیشه عاری از گرد و غبار نگه دارید! گرد و غبار دلیل اصلی عملکرد نادرست وخرابی چرخ دنده ها و مکانیسم پرده شید به خصوص در کرکره ها است.

4.حتماً چرخ دنده های شیب دار و مسیر عمودی پرده را گاهی با سیلیکون روغن کاری کنید. این کار از مستهلک شدن و خرابی قطعه ها پیشگیری می کند.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”14049″ img_size=”full” alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”علل خرابی لت ها” font_container=”tag:h3|font_size:22|text_align:right|color:%236d0f0f” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text text_larger=”no”]

ممکن است زنجیر یا هرچیز دیگری در بین نوار های پرده افقی شما گیر کرده و چند لت یا نوار از پرده را بشکند. این اتفاقی رایج است چه در پرده های با لت های چوب طبیعی، چه چوب مصنوعی، چه پارچه یا آلومینیوم، جنس لت ها هر چه که باشد، در صورتی که به لت ها به اندازه کافی فشار وارد شود، آسیب دیده و در نهایت می شکنند. آسیب وارد شده چه در اثر خم شدن، پیچ و تاب یا هرچه که باشد، خبر خوب این است که شما لزوماً به یک پرده کاملاً جدید نیاز ندارید. اگر همه چیز همچنان در حالت آماده به کار است، تعویض و تعمیر پرده شید خود فقط با جایگزینی یک یا دو لت جدید آسان است، بدون این که نیاز باشد پرده خود را از پنجره بیرون بیاورید!

مطالب پیشنهادی گروه پرده برقی متین: پرده دبل شید چیست؟[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row gap=”3″ css=”.vc_custom_1637488659154{border-top-width: 0px !important;border-bottom-width: 0px !important;background-color: #eaab00 !important;background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;border-top-color: #870c0c !important;border-bottom-color: #870c0c !important;border-radius: 35px !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column][vc_custom_heading text=”بهترین پرده ها در پرده متین” font_container=”tag:p|font_size:22|text_align:center|color:%23ffffff”][vc_column_text text_larger=”no”]

انواع پرده شید را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از گروه پرده متین دریافت کنید. برای مشاهده انواع پرده از فروشگاه ما دیدن کنید.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″]

[/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_empty_space woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”چرا طناب های پرده شید پنجره شما آسیب می بینند؟” font_container=”tag:h4|font_size:22|text_align:right|color:%236d0f0f” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text text_larger=”no”]

چه پرده‌ های شما نو باشند یا قدیمی، به نظر می‌ رسد که پاره شدن طناب ‌ها برای بسیاری از شما یک مشکل دائمی است. پس لازم است بیاموزید که چرا آن ها می شکنند و برای جلوگیری از آن چه کاری می توانید انجام دهید. این طناب‌ ها که معمولاً به آنها زنجیر پرده نیز گفته می‌ شود، روی بسیاری از انواع پرده های شید یافت می ‌شوند.آن ها از پرده های زبرا و پرده های شید چین دار گرفته تا کرکره های چوبی و شید های شفاف، همه جا یافت می شوند. این طناب‌ ها پرده های پنجره شما را بالا و پایین می‌کشند و معمولاً با کشش کمی روی دیوار ثابت می ‌شوند.

پس از اتصال به دیوار، طناب ها در یک موقعیت 90 درجه ثابت می شوند، به این معنی که آنها مستقیماً از مکانیسم کنترل به پایین قرار می گیرند که این می تواند سبب بروز مشکل شود. اگرچه طناب‌ ها باید ثابت شوند، مخصوصاً اگر بچه‌ در خانه باشد، اما کشش بیش از حد می‌تواند باعث شود که طناب ‌ها زودتر پاره شوند. اکثر کنترل‌ ها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که سیم در زاویه 45 درجه کار کند، که در حین کار تقریباً سه تا چهار فوت از پنجره فاصله دارد، نه در زاویه 90 درجه.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”14048″ img_size=”full” alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”روغن کاری قطعات متحرک پرده” font_container=”tag:h5|font_size:22|text_align:right|color:%236d0f0f” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text text_larger=”no”]

واضح است که پرده ها با گذشت زمان کهنه و مستهلک می شوند و باز و بسته شدن آن ها به طور فزاینده ای دشوار می شود. اگر پرده ‌ها، گیره‌ ها و سایر سخت‌ افزار های حرکتی پرده ها آسیب دیده اند، می‌توانند به دلیل اعمال نشدن روغن کاری مناسب باشند. پرده برقی های شید معمولاً برای عملکرد روان نیاز به نگهداری چندانی ندارند. با این حال، در محیط های بسیار پر گرد و غبار و کنار دریا، ممکن است بخواهید سالی یک بار روان کننده اضافه کنید تا به ادامه عملکرد روان پرده ها کمک کند. باید از اسپری سیلیکونی استفاده کنید که پایه روغنی نداشته باشد. تا حد امکان از روان کننده های روغنی استفاده نکنید، زیرا به نوار اسپلین آسیب می زند و گرد و غبار داخل مسیر را مسدود می کند.

همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله پرده شید رومن برای اتاق خواب را نیز مطالعه کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row gap=”3″ css=”.vc_custom_1637488659154{border-top-width: 0px !important;border-bottom-width: 0px !important;background-color: #eaab00 !important;background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;border-top-color: #870c0c !important;border-bottom-color: #870c0c !important;border-radius: 35px !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column][vc_custom_heading text=”بهترین پرده ها در پرده متین” font_container=”tag:p|font_size:22|text_align:center|color:%23ffffff”][vc_column_text text_larger=”no”]

انواع پرده شید را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از گروه پرده متین دریافت کنید. برای مشاهده انواع پرده از فروشگاه ما دیدن کنید.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″]

[/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_empty_space woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”رایج ترین دلایل خرابی لوازم پرده شید” font_container=”tag:h6|font_size:22|text_align:right|color:%236d0f0f” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text text_larger=”no”]

1.مستهلک شدن لوازم و عدم استفاده از روان کننده ها در زمان مناسب می تواند منجر به فرسودگی و خرابی لوازم حرکتی پرده شید شود.

2.ضربه خوردن پرده یا سقوط ناگهانی آن و برخورد به زمین در نتیجه نصب نا مناسب که می تواند منجر به شکستگی لوازم پرده شید شود.

3.استفاده از لوازم بی کیفیت در نتیجه خرید پرده شید از شرکت های نا معتبر و بدون تجربه می تواند طول عمر پرده های شما را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.

4.هرچند که در جریان ساخت پرده از قطعات با کیفیت و مرغوب نیز استفاده شده باشد، هم چنان مونتاژ و برش نا مناسب قطعات می تواند منجر به خرابی زود هنگام لوازم پرده شید شود.

5.یکی دیگر از دلایل خرابی پرده شید استفاده از پارچه نامرغوب و افتادگی آن بر روی گیربکس است. پارچه بی کیفیت پس از مدتی حالت اولیه خود را از دست می دهد.

6.از دیگر علل خرابی لوازم پرده شید و به خصوص گیربکس می توان به نامتناسب بودن آن با وزن پرده اشاره کرد. گیربکس باید به گونه ای انتخاب شود که تحمل وزن اجزای پرده را داشته باشد.

7.شما خود نیز گاهی می توانید در خراب شدن لوازم پرده های شید مقصر باشید. ممکن است به درستی پرده های شید را باز یا بسته نکنید یا در نتیجه استفاده نامناسب کودکان از پزده های شید، ممکن است آسیب هایی به لوازم مختلف آن وارد شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”سخن پایانی” font_container=”tag:p|font_size:22|text_align:right|color:%236d0f0f” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text text_larger=”no”]

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا بتوانید علل خرابی لوازم پرده شید را شناسایی کنید. همین امروز از فروشگاه آنلاین پرده برقی متین دیدن کنید. ما به شما کمک می کنیم بهترین پرده های شید دبل را انتخاب کنید. تیم خدمات مشتریان پرده متین همیشه آماده است که حتی به غیر معمول ترین سوال های شما پاسخ دهد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *