پرده کرکره, پرده کرکره ای, مقالات

راهنمای کامل نظافت و شستشوی پرده کرکره ای

نظافت پرده کرکره ای

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

مطمئناً شما به طور منظم شیشه های پنجره های خود را تمیز می کنید، اما در مورد پرده هایی که آن ها را می پوشانند، چطور؟

برای این منظور شما باید بدانید که چگونه پرده ها را تمیز کنید. پرده های پنجره ها چه از جنس وینیل، چوب، پارچه یا آلومینیم باشند، همان طور که در عایق نگه داشتن اتاق، جلوگیری از نور اضافی و حفظ حریم خصوصی عالی هستند، در جمع آوری گرد و غبار، موی حیوانات خانگی و سایر کثیفی ها نیز عالی هستند.

طراحی پرده کرکره ای به گونه ای است که کثیفی ها به راحتی مورد توجه قرار نمی گیرند اما همین تمیز کردن آن ها را نیز دشوار تر می کند. اما نگران نباشید تنها چیزی که نیاز دارید، چند ابزار ساده و چند دقیقه زمان است. در این مقاله راه های نظافت پرده کرکره ای آورده شده است. آن ها را بیاموزید و به لیست کار های روزانه خود اضافه کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”تمیز کردن سطحی پرده کرکره” font_container=”tag:h2|font_size:22|text_align:right|color:%236d0f0f” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text text_larger=”no”]

ممکن است کار خسته کننده ای به نظر برسد اما خود را عادت دهید که به طور منظم پرده های خود را تمیز کنید. این کار باعث صرفه جویی در وقت و تلاش شما می شود، این گونه که در روندی منظم تمیز کردن سطحی کفایت می کند و شما نیاز به تمیز کاری عمقی و پر تلاش نخواهید داشت.

شما همچنین می توانید مقاله تعمیر پرده کرکره عمودی در خانه را نیز مطالعه کنید.[/vc_column_text][vc_single_image image=”13324″ img_size=”full” alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row gap=”3″ css=”.vc_custom_1637488659154{border-top-width: 0px !important;border-bottom-width: 0px !important;background-color: #eaab00 !important;background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;border-top-color: #870c0c !important;border-bottom-color: #870c0c !important;border-radius: 35px !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column][vc_custom_heading text=”بهترین پرده ها در پرده متین” font_container=”tag:p|font_size:22|text_align:center|color:%23ffffff”][vc_column_text text_larger=”no”]

انواع پرده شید را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از گروه پرده متین دریافت کنید. برای مشاهده انواع پرده از فروشگاه ما دیدن کنید.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″]

[/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_empty_space woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”گرد و غبار روی پرده کرکره ای” font_container=”tag:h3|font_size:22|text_align:right|color:%236d0f0f” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text text_larger=”no”]

برای از بین بردن گرد و غبار اضافی از سطوح، تنها چیزی که به آن نیاز دارید، یک پارچه یا گردگیر است.

روی پنل ها متمرکز شوید و مطمئن شوید که آن ها را یکی یکی پاک کنید تا سر حد امکان از شر گرد و غبار نشسته بر نوارهای پرده کرکره خلاص شوید. هم چنین برس های مخصوص پاک کننده پرده وجود دارند که می توانند این فرایند را تسریع کنند. در غبار زدایی از بخش های دیگر و جنبی پرده کرکره ای نیز غافل نشوید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”اگر متوجه لک در پرده کرکره ای شدید” font_container=”tag:h4|font_size:22|text_align:right|color:%236d0f0f” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text text_larger=”no”]

اگر پرده کرکره ای شما لک افتاده است، مراحل زیر را برای پاک کردن آن دنبال کنید:

  • محلول پاک کننده که شامل 50 درصد آب و 50 درصد سرکه باشد را در یک کاسه آماده کنید.
  • یک جوراب کهنه پیدا کنید، آن را مانند یک دستکش بپوشید و دست خود را در کاسه محلول فرو کنید.
  • به آرامی دست خود را روی نوار های پرده کرکره ای حرکت دهید. به قسمت هایی که لک شده اند، توجه بیشتری داشته باشید.

حتماً توجه داشته باشید که از این روش لک گیری، برای پرده های چوبی یا طرح چوبی استفاده نکنید. در غیر این صورت، ممکن است به طور دائم آن ها را لکه دار یا مخدوش کنید. نخست گرد و غبار آن ها را بگیرید و بعد از شرکت سازنده مشورت بخواهید که کدام محصول بهتر است.

مطالب پیشنهادی گروه پرده متین برای شما:

نقش پرده کرکره در دکوراسیون[/vc_column_text][vc_single_image image=”13327″ img_size=”full” alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row gap=”3″ css=”.vc_custom_1637488659154{border-top-width: 0px !important;border-bottom-width: 0px !important;background-color: #eaab00 !important;background-position: 0 0 !important;background-repeat: no-repeat !important;border-top-color: #870c0c !important;border-bottom-color: #870c0c !important;border-radius: 35px !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column][vc_custom_heading text=”بهترین پرده ها در پرده متین” font_container=”tag:p|font_size:22|text_align:center|color:%23ffffff”][vc_column_text text_larger=”no”]

انواع پرده شید را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از گروه پرده متین دریافت کنید. برای مشاهده انواع پرده از فروشگاه ما دیدن کنید.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″]

[/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_empty_space woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”تمیز کردن عمیق پرده کرکره ای” font_container=”tag:h5|font_size:22|text_align:right|color:%236d0f0f” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text text_larger=”no”]

برای تمیز کردن عمقی پرده کرکره ای مراحل زیر را دنبال کنید:

  • پرده را از اتصالات خود جدا کرده و سپس آن را در حمام یا درون وان قرار دهید. یک حوله زیر پایه های پرده قرار دهید تا از تماس مستقیم آن با کف حمام یا وان و احتمال بروز خراشیدگی جلوگیری شود.
  • وان را با آب گرم پر کنید. مطمئن شوید که تمام قسمت های پرده کاملاً خیس خورده اند و سپس یک محلول تمیز کننده متناسب با جنس پرده کرکره ای به آن اضافه کنید.
  • بسته به میزان کثیفی پرده ها از نیم ساعت تا سه ساعت بگذارید خیس بخورد.
  • اگر لکه ای وجود دارد که در حین خیساندن از بین نمی رود، ممکن است لازم باشد از یک پارچه یا برس تمیز کننده نرم استفاده کنید تا به آرامی لک های باقیمانده را از میان بردارید. به خاطر داشته باشید تا هر دو سمت پرده را بررسی کنید تا لکه ای روی پرده جا نمانده باشد.
  • پرده کرکره ای را با آب سرد، بشویید و مطمئن شوید تا شوینده یا ذرات صابون روی آن جا نمانده باشد.
  • قبل از این که پرده ها را مجدداً نصب کنید، اجازه دهید تا کاملاً خشک شوند. در غیر این صورت، رطوبت جا مانده ممکن است باعث پدید آمدن کپک شود. توجه داشته باشید که برای خشک کردن پرده ها، آن ها را در مجاورت رادیاتور یا شوفاژ گرم قرار ندهید چرا که ممکن است باعث تاب خوردگی پرده ها شوند. بگذارید تا این کار در طی زمان و به خودی خود صورت بگیرد.
  • پس از خشک شدن پرده ها، با احتیاط پرده ها را در جای خود نصب کنید.

در صورتی که به طور منظم پرده کرکره پنجره های خود را به صورت سطحی تمیز کنید، تمیز کردن عمقی و کاری پرده تنها یک یا دو بار در سال لازم است.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_btn title=”از فروشگاه پرده متین دیدن کنید” style=”3d” color=”danger” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fpardematin.com%2F%25d9%2581%25d8%25b1%25d9%2588%25d8%25b4%25da%25af%25d8%25a7%25d9%2587%2F”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *