پرده آشپزخانه, پرده اتوماتیک, پرده برقی, مقالات

پارچه مناسب برای پرده آشپزخانه

پارچه مناسب برای پرده آشپزخانه

پارچه مناسب برای پرده آشپزخانه مهم ترین و اصلی ترین مورد در خرید آنها می باشد که ارتباط مستقیم با طول عمر و ماندگاری، جلوه ظاهری و زیبایی و همچنین قیمت پرده دارد.

در انتخاب پارچه برای پرده های آشپزخانه لازم است موارد متعددی در نظر گرفته شود و از خرید عجله ای و بدون فکر در این زمینه باید جدا خودداری کنید.

پرده برقی متین در ادامه به مهم ترین فاکتورهایی که در انتخاب پارچه برای انواع پرده برقی مناسب برای آشپزخانه مد نظر داشته باشید اشاره خواهد داشت.

طرح های پارچه و انتخاب آن برای پرده آشپزخانه

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در زمان خرید پرده اتوماتیک یا دستی برای آشپزخانه باید مد نظر قرار داد، طرح پارچه به کار رفته در آن می باشد.

پارچه ای که برای پرده انتخاب می کنید، باید کاملا به شرایط محیط، سبک چیدمان و نوع و رنگ بندی کابینت و همچنین میزان فضای موجود در محیط و شلوغ یا خلوت بودن آن بستگی دارد.

به عنوان مثال، اگر آشپزخانه ای شلوغ و کوچک دارید، پرده باید تا حد امکان ساده و خلوت باشد. این در حالیست که برای فضاهای بزرگتر می توانید به دلخواه از طرح های شلوغ تر پرده آشپزخانه مدرن نیز استفاده کنید.

رنگ بندی پارچه پرده آشپزخانه

نکته مهم دیگری که در خرید پرده های برقی آشپزخانه یا معمولی اهمیت ویژه ای دارد، رنگ بندی به کار رفته در آنها می باشد. رنگ ها علاوه بر جلوه ظاهری و زیبایی که دارند، از نظر روانشناسی نیز اهمیت داشته و می توانند به شدت بر احساسات افراد تاثیرگذار باشند.

به همین دلیل در فضای آشپزخانه بهتر است از رنگ های روشن و آرامش بخش استفاده کنید و تا حد امکان از قرمز و نارنجی فاصله بگیرید. از جمله رنگ های مناسب برای پرده آشپزخانه می توان به سبز، سفید، زرد، طوسی و آبی اشاره کرد.

انتخاب پرده آشپزخانه برای نورپردازی بهتر

توجه داشته باشید که رنگی که برای پارچه پرده آشپزخانه انتخاب می کنید، باید کاملا با نوع نورپردازی محیط و روشنایی حاکم بر آن تناسب داشته باشد.

استفاده از رنگ های تیره برای آشپزخانه های کوچک با نورپردازی نامناسب یکی از بدترین انتخاب ها می باشد. در این شرایط بهترین انتخاب، پرده های رنگ روشن و نازک است که فضایی روشن و فوق العاده را برایتان ایجاد می کنند.

در همین رابطه بخوانید:

پرطرفدارترین انواع پرده برای آشپزخانه

قابلیت شستشوی پارچه پرده آشپزخانه

به منظور کاهش قیمت پرده برقی برای آشپزخانه، در بسیاری از مواقع کیفیت پارچه ای که در آن استفاده میشود ممکن است نادیده گرفته شود.

اما واقعیت این است که پرده هایی که در آشپزخانه استفاده میشوند، باید علاوه بر مقاومت بالا، امکان شستشو را نیز دارا باشند و نباید همیشه به دنبال گزینه های ارزان قیمت برای خرید آنها بود.

لکه های روغن و قطرات آب که روی این پرده ها ایجاد میشوند، باید با شستشو برطرف شوند، در غیر این صورت در بازه زمانی بسیار کوتاه پرده ای با ظاهر بسیار کثیف و نامناسب خواهید داشت.

یکی از گزینه های مناسب پرده آشپزخانه سیلوئت می باشد که براحتی سطح آن شستشو داده میشود. این پارچه ها جنس بنرهای تبلیغاتی می باشند و امکان چاپ طرح های متنوع نیز بر روی آنها وجود دارد.

علاوه براین، این پارچه ها برای دوخت پرده شید و زبرا نیز مورد استفاده قرار گرفته و می تواند فضای مدرن و جذابی را در آشپزخانه بوجود آورد.

جنس پارچه مناسب پرده آشپزخانه

علاوه بر رنگ، طرح و قابلیت شستشو، توجه به فاکتور جنس نباید نادیده گرفته شود. به همان اندازه که به برند موتور پرده برقی اهمیت می دهید، جنس پارچه نیز اهمیت دارد.

استفاده از پارچه های بدون کیفیت می تواند با شستشوی مداوم خیلی زود دچار رنگ پریدگی و سایش و کهنگی شود. علاوه براین، برخی از پارچه ها از قبیل مخمل ضخامت زیادی داشته و با شرایط آشپزخانه نیز سازگار نمی باشند.

پارچه های ساتن علیرغم برق و درخشندگی بالایی که دارند، خیلی زود لک روغن و قطرات آب را روی خود نشان می دهند. اما پارچه های کتان، نخ و حریر در طرح های مختلف ساده و گلدوزی شده همگی برای جدیدترین پرده آشپزخانه ایده آل هستند.

خرید پرده آشپزخانه با پارچه های متنوع

تنوع در پارچه های مناسب برای پرده برقی آشپزخانه بسیار زیاد بوده و با توجه به جنس و الیاف به کار رفته در آنها، میزان ماندگاری و لک پذیری متفاوتی دارند.

به همین دلیل کارشناسان پرده برقی متین قبل از فروش هر یک از مدل های پرده ابتدا ویژگی های آنها را به طور کامل بررسی و به مشتری ارائه می دهد.

محصولات این مجموعه به صورت اینترنتی با قیمت تولیدی و نمایندگی نیز قابل خرید بوده و به سراسر ایران ارسال میشوند.

در خریدهای اینترنتی نیز می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه با کارشناسان فروش پرده برقی تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *