پرده, مقالات

چگونه اتاق خواب خود را به مکانی مناسب برای خواب تبدیل کنیم؟

چگونه اتاق خواب خود را به مکانی مناسب برای خواب تبدیل کنیم؟

خرید پرده اتاق خواب مناسب

بیداری از خواب و شروع روز جدید تجربه ای است که همه ما داشته ایم و قطعا حالی که ابتدای روز داریم تمام روز روی ما موثر است. اگر خواب سالمی داشته باشیم می توانیم روی بازده بالای خودمان حساب کنیم. برای همین مردم همواره در تلاشند تا خواب خوبی را داشته باشند. برای اینکه غده پینه ال و هورمون تخصصی اش یعنی ملاتونین بتواند ریتم های شبانه روزی را به خوبی تنظیم کند نیاز است که محیط تاریک باشد. برای همین است که درصورت عدم خواب مناسب احساس خستگی و عملکرد بی کیفیت به سراغ شما می آید. برای همین باید به منظور فرار از کمبود خواب فضای مناسبی را با انتخاب پرده اتاق خواب برای اتاق خود ایجاد کنید. پرده هایی مانند پرده زبرا و نیز پرده شید محصولاتی هستند که در تنظیم نور خورشید می توانند موثر واقع شوند. در ادامه درباره خواب مناسب و موارد توضیحات بیشتری خواهیم داد.

کاهش دمای بدن باید به خوبی صورت گیرد

هنگامی که می خوابید دمای مرکزی بدن کاهش می یابد. برای همین است که اتاق خنک سبب می شود تا اتاقی راحت و بهینه داشته باشید. دمای پایین تر لازمه راحت تر خوابیدن شما بوده و این امکان را برای بدن شما فراهم می کند که تمرکز و نیز راحتی اعصاب شما برای روز بعد تامین شود. سعی کنید برای خود تعیین کنید که بهترین محدوده دمایی که در آن راحت هستید کدام است؟ سپس هنگامی که خورشید غروب می کند این دما را برای اتاق خود فراهم کنید.
خرید پرده اتاق خواب

خرید پرده اتاق خواب برای تداوم تاریکی

راه دادن نور خورشید به دلیل حفظ منابع انرژی سرمایشی و گرمایشی و نیز امکان تنظیم نور امکانات ارزشمندی هستند که با مدل های جدید پرده زبرا و یا شید فراهم می شوند. به علاوه اینکه نمی توان از کرکره های غلتکی برای پرده اتاق خواب حرفی نیز حرفی نزد. به منظور ممانعت از ورود نور های خیابانی به داخل خانه شما بسیار خوب عمل می کنند. استفاده از پرده های برقی گزینه ای بسیار آسان برای کنترل نور هایی است که به داخل خانه وارد می شوند.

نکته ای بسیار مهم برای داشتن خواب راحت

نباید از نقش پارچه هایی که در کالای خواب خود به کار می بریم چشم پوشی کنیم. طوری که باید پارچه ای در کالای برق شما به کار رفته باشد که بتواند رطوبت بدن را به خوبی بگیرد. از مهم ترین متریالی که چنین خاصیتی را دارا هستند می توان به پنبه ابریشم و یا بامبو اشاره کرد. باید انواعی از پارچه ها را برای کالای خواب خود تست کنید تا ببینید کدامیک گزینه بهترین برای شما هستند. فرض کنید اتاق از نظر دما سطح خوبی داشته باشد ولی دمای مناسبی را دارا نباشد. باز هم نمی توان انتظار خواب خوبی را داشت. به علاوه موقعیت بالش نیز نسبت به استخوان های ستون فقرات باید مناسب تنظیم شود.

پرده اتاق خواب برای کاهش نور

خلقت بدن انسان به گونه ای است خوابیدنش برای زمان های تاریکی برنامه ریزی شده است. برای همین درصورتی که مشکل خوابیدن را دارید باید نور اتاق خود را کاهش دهید. نباید از وسایل الکترونیکی که نور آبی نشر می دهند استفاده کنید. هورمون ملاتونین یکی از هورمون هایی است که در تنظیم ریتم های شبانه روزی از سوی غده پینه آل ترشح می شود. حال اگر هنگام خواب بدن ما با نور آبی که از وسایل الکترونیکی هوشمند تابش می شود برخورد داشته باشد این ریتم به هم می خورد. قبل از اینکه به خواب روید تا یک ساعت پیش از خواب از هیچ وسیله الکترونیکی استفاده نکنید. سایه بان های پنجره خود را مسدود کنید پرده اتاق خواب را بکشید و حالا نوبت به یک ریکلسیشن می رسد. موبایل های شما باید در این شرایط روی حالت پرواز باشند. تاریکی کامل درست همان چیزی است که بدن شما برای داشتن خواب راحت نیاز دارد.

خرید پرده برقی برای اتاق خواب
اتاق باید عاری از گرد و خاک باشد.

نباید اتاق شما به دلیل تجمع ذرات آلاینده و گرد و غبار سبب سرفه گردن و یا دیگر علامت های حساسیت زا مانند عطسه باشد. به طوری که با این مشکل نمی توان انتظار یک خواب خوب را داشت. پس باید از یک ریکاوری مناسب برای روز بعد خداحافظی و صرف نظر کرد. تمیز بودن رختخواب شما امری بسیار بااهمیت است. اموری مختلف را به این منظور می توانید انجام دهید. اگر در اتاق خود چیزی را دارید که به سرعت توسط گرد و خاک کثیف می شود بهتر است که را دور کنید. به علاوه اینکه می توانید اتاق خود را مرتب در فواصل زمانی حساب شده جارو بکشید.

سخن آخر

در این مطلب برای شما مهم ترین کارهایی که باید درباره یک خواب راحت انجام دهید را توضیح دادیم. خواب راحت اولین و اصلی ترین مشخصه ای است که باید به منظور داشتن روزی پربازده داشته باشید. پرموارد فوق را مورد بررسی قرار دهید تا با ایجاد محیطی مناسب برای خواب بتوانید روز خوبی را پس از بیدار شدن شروع کنید. بابت مطالعه این مطلب از شما عزیزان ممنونیم.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *